Folyamatok, módszerek

Akár a személyes fejlődéshez, üzleti döntésekhez vagy karrier-tanácsadáshoz van szükséged segítségre, a coaching megfelelő eszköz , hogy az átgondolt kérdések és egy személyre szabott útiterv segítségével lehetőséged legyen meghatározni és elérni céljaidat.

A coach kérdéseinek és reflexióinak kombinációjával segít ügyfelének megtalálni az elakadása okait, és felfedezni új utakat, amelyeken elindulhat.

Transzperszonális coaching

H. Einzig szavaival élve a  transzperszonális coaching ötvözi a pragmatikust a spirituálissal, a fej és szív egységére törekszik azáltal, hogy összeköti a reflexiót a cselekvéssel, a belső megértést a külvilág szolgálatával.
Erős és együtt érző keretet nyújt a harag, a fájdalom, a düh, az irigység és a szégyen kifejezésére, diffúziójára és átalakítására, humorral és könnyedséggel.
A transzperszonális coaching számos összefüggésben alkalmazható, akár önismereti, oktatási, egészségügyi, szervezeti és üzleti területeken.

Business coaching

Készen állsz arra, hogy hatékonyabb vezetővé válj, legyőzd a szervezeti problémákat és megerősítsd csapatodat?

A változás önmagadnál kezdődik.
Business coachként célom a tudatosság, mentális erő fejlesztése, mely segít a vezetői munkával járó, mindennapi  stressz jobb kezelésében, hogy vezetőként is a legjobbat hozhasd ki magadból!

Céges megkereséseket a GROW GROUP csapatának tagjaként várok.

Családfelállítás azon a felfogáson alapul, hogy minden családi rendszerben van egy mély tudattalan, amely felelőssé tehető a transzgenerációs viselkedésmintákért. Ez a Bert Hellinger által kifejlesztett módszertan, a családi rendszert élő organizmusnak tekinti.

A csoporttagok egy-egy családtag „képviselőjeként” való elhelyezésével egy konstellációban a tudattalan transzgenerációs minták feltárulnak, lehetővé téve az ismétlődő minták okának tükrözését és megértését.

A családállítás után mindig érdemes egyéni, vagy csoportos önismereti munkában feldolgoznod az ott felismert összefüggéseket.

Mire jó a családállítás?

Schützenberger szavaival élve megragadhatjuk a lehetőséget: felvállalhatjuk sorsunkat, tökéletesíthetjük azt, és elkerülhetjük a transzgenerációs ismétlődések csapdáit.

Mögé nézhetsz annak, amit a családban generációkról generációkra tudatosan továbbadnak, és kiderítheted azt, amit a családod generációkon keresztül közvetít beléd, amit „asszimilációs” nélkül adnak tovább, mivel soha nem fogalmazták meg azokat, és rejtve maradnak a kimondhatatlan családi titkok között.

Mi történik egy családállító csoportban?

Családfelállítás azon a felfogáson alapul, hogy minden családi rendszerben van egy mély tudattalan, amely felelőssé tehető a transzgenerációs viselkedésmintákért. Ez a Bert Hellinger által kifejlesztett módszertan, a családi rendszert élő organizmusnak tekinti. A csoporttagok egy-egy családtag „képviselőjeként” való elhelyezésével egy konstellációban a tudattalan transzgenerációs minták feltárulnak, lehetővé téve az ismétlődő minták okának tükrözését és megértését.
A családállítás után mindig érdemes egyéni, vagy csoportos önismereti munkában feldolgoznod az ott felismert összefüggéseket.

Mi nem családállítás?

Az önismereti családállítás csoport nem pszichoterápiás eljárás, közvetlenül és közvetve sem célozza pszichés és pszichoszomatikus zavarok megoldását. Pszichés, illetve pszichoszomatikus zavarral, mentális működést érintő problémában erre feljogosított szakember, így különösen pszichoterapeuta nyújthat segítséget.

A Jacob L. Moreno által  kifejlesztett pszichodráma a csoportterápia egy olyan formája, amely elősegíti a kreativitást, az önkifejezést és a spontaneitást. Olyan tapasztalati módszer, amely arra ösztönzi az egyéneket, hogy szerepjátékokon és más interaktív tevékenységeken keresztül fedezzék fel gondolataikat és érzéseiket, hogy jobban megértsék önmagukat és kapcsolataikat.

A pszichodráma lehetővé teszi, hogy biztonságos és támogató környezetben fedezd fel érzéseidet, és fejleszd személyiségedet.

Mi történik egy pszichodráma csoportban?

Sokat fogunk játszani egyénileg, kisebb és nagyobb csoportokban is. Más önismereti csoportokkal ellentétben itt nem a beszédé lesz a legfontosabb szerep, hanem a cselekvésé: lehetőséged lesz megtörtént eseményeket újrajátszani a pszichodráma színpadán: átírni a forgatókönyvet, rugalmasabbá válni, új szerepeket gyakorolni és beépíteni őket a mindennapjaidba.

Lehetőséget biztosítunk rá, hogy a saját tempódban haladj az utadon. Fontos, hogy nem kész megoldásokat fogunk a kezedbe adni: egy régi, berögzült működés megdolgozása olykor nagyon sokáig tart: ezért is fontos, hogy egy évig rendszeresen találkozunk, így lehetőséged lesz új szerepeket kipróbálni és biztonságos környezetben gyakorolni.


Hiszünk benne, hogy egy csoport mindig több, mint az egyének összessége: önmagában a közösségnek is gyógyító ereje lehet, a közös pontok mentén való kapcsolódásokból és a különbözőségekből is sokat tanulhatunk majd egymástól.

A csoportban biztonságos tér kialakítására törekszünk, és ebben rátok is számítunk.

A legfontosabb viszont, hogy a drámából annyit veszel ki, amennyit beleteszel! Mi a lehetőséget biztosítjuk, de hogy mikor és hogyan élsz vele, az csak rajtad múlik.

A tizenkét alkalmasra tervezett pszichodráma csoportban a második alkalom végén kötünk egy szóbeli szerződést, ahol a csoporttagok elköteleződnek a csoport felé, és arra, hogy a további alkalmakon is részt vesznek, amíg véget nem ér a folyamat.

Kiket várunk a csoportba?

  • Akik szeretnének önazonosabbá, hitelesebbé válni önmaguk megismerése által.
  • Akik szeretnének megtanulni bátran kiállni magukért.
  • Akik magabiztosabbak, figyelmesebbek, mások iránt nyitottabbak szeretnének lenni.
  • Akik szeretnének könnyebben kapcsolódni önmagukhoz és másokhoz.
  • Akik szeretnék jobban érteni belső mozgatórugóikat.
  • Akik szeretnének valami újat megtapasztalni.
  • Akik szeretnének (újra) megtanulni játszani és belefeledkezni a pillanatba.
  • Akik szeretnének ránézni a saját árnyékukra és képessé válni elfogadni azt.
  • Akik képesek szembenézni nehézségeikkel.
  • Akik képesek odafigyelni a másikra, és elfogadni őt.
  • Akik képesek ítélkezésmentesen visszajelzést adni és képesek azt fogadni is.
  • Akik képesek elköteleződni a csoport teljes időtartamára.
  • Akik felelősséget vállalnak saját fejlődésükért és tanulásukért.

 

Hogyan készülj fel a csoportra?

Nem szükséges semmilyen előzetes ismeret vagy képzettség. Érkezz nyitottan, kíváncsian magadra és másokra.


Mi nem a pszichodráma?

Az önismereti pszichodráma csoport nem pszichoterápiás eljárás, közvetlenül és közvetve sem célozza pszichés és pszichoszomatikus zavarok megoldását. Pszichés, illetve pszichoszomatikus zavarral, mentális működést érintő problémában erre feljogosított szakember, így különösen pszichoterapeuta nyújthat segítséget.

Mit várhatsz tőlünk?

Kíváncsisággal, nyitottsággal és elfogadó, empatikus figyelemmel kísérünk minden csoporttagot a saját útján.Tanácsokkal, tuti megoldásokkal, azonnal működésbe lépő csodaszerekkel azonban nem tudunk szolgálni.

A csoportban biztonságos tér kialakítására törekszünk, és ebben rátok is számítunk: a csoporttitok fogalmát komolyan vesszük, az itt megosztott információkat másoknak nem adjuk ki.

Aktuális programok, induló csoportok